درباره ویکتوریا

ویکتوریا ایالتی واقع در جنوب شرق کشور استرالیا است. مرکز ایالت ویکتوریا شهر ملبورن است.برای اینکه ببینید منطقه ویکتوریا چه امکاناتی ارائه می دهد، یک شهر را انتخاب کنید تا به جزئیات کلیدی و عکس ها دسترسی پیدا کنید.
 • بالارات
 • بندیگو
 • گیلانک
 • میلدورا
 • شپارتون
 • ونگاراتا
 • ورنامبول
 • ودونگا

ویکتوریا نزدیک به 5 میلیون - بیش از یک چهارم کل جمعیت استرالیا- جمعیت دارد. ویکتوریای چند فرهنگی به خاطر غذا، آب و هوای معتدل، فستیوالها، مد، هنر و سرگرمی، فعالیتهای ورزشی و رویدادهای مهم مشهور است. در ویکتوریا به دلیل آب و هوای گوناگون ، هوا در تابستان گرم و تقریباً داغ ، در پاییز معتدل ، در زمستان سرد و مرطوب و در بهار خنک است. میانگین باران سالانه در ویکتوریا، حدود 600 میلی لیتر است.

وب سایت ویکتوریا
وب سایت دولت ویکتوریا یک سری خدمات به متخصصین، بازرگانان، و سرمایه گذارانی که در حال بررسی مهاجرت به ویکتوریا هستند ارائه می دهد. همچنین اطلاعاتی راجع به شیوه زندگی و فرصتهای شغلی ویکتوریا و همچنین ضمانتنامه ویزای آنلاین برای ایالت ها را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مدرسه
فرزندان شما می توانند در مدارس دولتی یا خصوصی تحصیل کنند. بیشتر مدارس دولتی مختلط هستند. تعدادی از مدارس خصوصی منحصرا پسرانه و یا دخترانه نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر راجع به مدارس دولتی و غیر دولتی  وب سایت  مراجعه کنید.

خدمات بهداشتی
ویکتوریا 73 بیمارستان محلی دارد که خدمات بهداشتی از جمله، سلامتی کودکان و نوجوانان، بهداشت دهان و دندان ، بهداشت زنان، خدمات الکل و دارو، پرستاری، بهداشت روحی و ... را ارائه می دهند.
 • اطلاعات بهداشتی دولت ویکتوریا
 • زندگی روزانه در استرالیا
تاریخ
پس از ایجاد مستعمره نیو ساوت ولز توسط بریتانیا در سال ۱۷۷۸، به تدریج اروپائیان به دیگر مناطق سرزمین استرالیا مهاجرت کردند. نخستین گروه از ساکنان ویکتوریا در بندر پرتلند در غرب این ایالت ساکن شدند. در سال ۱۸۳۵ بنای شهر ملبورن نهاده شد اما مستعمره مستقل ویکتوریا در سال ۱۸۵۱ توسط بریتانیا ایجاد شد. از همین سال با اکتشاف طلا در این ایالت سیل مهاجران از دیگر کشورها بویژه ایرلند و چین به این منطقه سرازیر شد و ملبورن و ویکتوریا هم به لحاظ جمعیت و هم صنعت و بازرگانی، توسعه فراوانی یافتند، به گونه ای که این شهر موسوم به "ملبورن حیرت آور"، به بزرگترین شهر امپراتوری بریتانیا پس از لندن تبدیل شد . در سال ۱۹۰۱ با اعلام استقلال استرالیا، ویکتوریا به عنوان یکی از ایالتهای مستقل ، و ملبورن به عنوان پایتخت این کشور برگزیده شد. هرچند در سال ۱۹۲۷، شهر نوساختهٔ کانبرا پایتخت استرالیا گردید. امروزه ملبورن به‌عنوان مرکز فرهنگی-هنری و ورزشی کشور و نیز قطب علمی، صنعتی و بازرگانی استرالیا به حساب می‌آید.
جغرافیا و جمعیت
این ایالت از شمال به نیو ساوت ولز، از غرب به استرالیای جنوبی و از جنوب به دریاهای آزاد محدود است. بلندترین نقطه آن کوه بوگونگ با ارتفاعی کمتر از دوهزار متر و پست‌ترین جای آن کرانه‌های جنوبی است که هم سطح دریاست. مساحت این ایالت ۲۳۷ هزار کیلومتر مربع است که از سرزمینهای کوچک استرالیا به حساب می‌آید اما جمعیت آن در سال ۲۰۰۶ بیش از پنج میلیون و یکصد هزار نفر برآورد شده که دومین ایالت پر جمعیت استرالیا به حساب می‌آید.
ایالت ویکتوریا قطعاً همان مکان مورد نظر شما است

ویکتوریا دومین ایالت کوچک استرالیا است اما پایتخت این ایالت، شهر ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا است. جمعیت تخمینی این ایالت در تاریخ 30 ژوئن 2008، 5.31 میلیون نفر بوده است که طبق ارزیابی های انجام شده این ایالت از ماه ژوئن 2007 ، 92،500 نفر افزایش جمعیت داشته است. میزان رشد جمعیت 1.8% در سال 2007- 2009 بیشتر از میانگین رشد سالیانه 1.5% در مدت 5 سال تا ژوئن 2008 بوده است. طبق آمار گرفته شده مهاجرت به ویکتوریا بسیار بیشتر از هر ایالت دیگری است. موارد زیر را مطالعه کنید تا دلایل مهاجرت افراد بسیاری به ویکتوریا را متوجه شوید.

در قسمت زیر اطلاعات مفیدی درباره زندگی در ویکتوریا از جمله فرهنگ، محیط، خدمات، مسکن و موارد دیگری برای افرادی که قصد دارند به ویکتوریا مهاجرت کنند ذکر شده است.
 • فرهنگ
 • خدمات
 • مسکن
 • مهاجرت
 • آمار مشاغل
 • فرهنگ و محیط

ویکتوریا یک جامعه رو به رشد چند فرهنگی داشته و پذیرای افراد بومی و مهاجران است. افرادی که در ویکتوریا زندگی می کنند اظهار می دارند که این ایالت به چندفرهنگی بودن مشهور است و به این دلیل افرادی که در این ایالت زندگی می کنند این ایالت را وطن خود می دانند.ایالت ویکتوریا خانه ملبورن است، این شهر به سرزنده ترین شهرهای دنیا مشهور است. این شهر به داشتن غذاها و قهوه خوب، مراکز خرید بزرگ، ناوهای دریایی بزرگ شناخته شده است. ملبورن به عنوان یک شهر پایتخت هنری و ورزشی معروف است. این ترکیب سبک، میراث و فرهنگ باعث شده است که این شهر مقصد افرادی شود که جویای شرایط زندگی خوبی هستند.
برای گردش می توانید به باغ های اطراف مناطق تجاری مرکز ملبورن و یا به دشت های اطراف ملبورن بروید. شما با زندگی در ویکتوریا از امکاناتی از جمله کوه ها، دشت ها، ساحل ها و جنگل های بارانی مرطوب، کشتزارها و کارخانه های شراب سازی – اغلب در فواصل متغییری از شهر ملبورن - برخوردار می شوید.

خدمات
ویکتوریا از لحاظ جغرافیایی دومین ایالت کوچک استرالیا و دومین ایالت پرجمعیت کشور استرالیا است.

خطوط راه آهن و جاده های عالی این ایالت، زندگی در این ایالت را راحت تر و آسان تر کرده است، به این معنا که شما می توانید به راحتی از بسیاری از مکان های جذاب این ایالت استفاده کنید. مدارس و مراکز مراقبت های بهداشتی، برای هر دو بخش خصوصی و عمومی از استانداردهای بالایی برخوردار هستند، میزان جرم و جانیت در این استان بسیار پایین است.

مسکن
برای بسیاری از مردم، زندگی در ویکتوریا به منزله زندگی در ملبورن است. با وجود اینکه اخیراً قیمت مسکن در شهر ملبورن افزایش یافته است، هزینه ها قابل پرداخت هستند. آپارتمان های بسیاری در این شهر وجود دارند و خانه هایی نیز در حومه های داخلی این شهر ساخته شده اند، خانه های جدیدی نیز در حومه های خارجی شهر ملبورن در حال ساخت هستند.

شهر ملبورن شامل شیک ترین حومه های داخلی است – از حومه های Carlton و Fitzroy گرفته تا حومه های پر دار و درخت Camberwell و Moonee Ponds- و مناطقی با شهرداری های جدید در مناطق غربی و شرقی ملبورن از جمله Cardinia و Caroline Springs. با زندگی در استرالیا شما می توانید محیط ها و سبک های زندگی مناسب خود و خانواده تان را انتخاب کنید.

اگر به دنبال مناطق آرامی برای زندگی هستید ویکتوریا این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. مراکز منطقه ای ویکتوریا از جمله بالارات، بندیگو و گیلانگ از شهر ملبورن به راحتی قابل دسترس هستند. علاوه بر این شهرهای روستایی از جمله میلدورا، سوان هیل، و آلبوری، وودونگا بهترین فرصت های استخدام با سبک زندگی روستایی را در اختیارتان قرار می دهند. بنگاه های املاک بسیاری با خدمات آنلاین وجود دارند که می توانید از طریق جستجو در اینترنت به خدمات این شرکت ها دسترسی پیدا کنید.

مهاجرت
ویکتوریا یک ایالت واقعاً چند فرهنگی است و به گوناگونی فرهنگی و بردباری خود می بالد. از تمامی نقاط جهان در این ایالت زندگی می کنند. با زندگی در ویکتوریا شما افراد دیگر جامعه خود را نیز می توانید در این ایالت پیدا کنید، با این وجود یک جامعه بزرگتر ویکتوریایی نیز ورود شما به این شهر را خوش آمد می گویند.

تمامی مهاجرت ها به استرالیا از طریق دپارتمان فدرال مهاجرت و امور مهاجرت افراد بومی و چندفرهنگی بررسی می شوند. دولت ویکتوریا از تمامی مهاجران استقبال می کند. برنامه مهاجرت تجاری و مهارتی شامل یک سری برنامه های جدیدی به منظور افزایش مهاجرت تجاری و مهارتی به ویکتوریا به خصوص ویکتوریای منطقه ای و روستایی است.

این برنامه همچنین به متخصصین واجد شرایطی که از کشورهای دیگر به عنوان نیروی کار به ویکتوریا مهاجرت کرده اند کمک می کند. دولت ویکتوریا در حال افزایش فرصت ها برای افرادی که علاقمند هستند از طریق برنامه نامزدی استانی به این ایالت مهاجرت کنند.
آمار استخدام
در صورتیکه علاقمند هستید تا اطلاعات بیشتری درباره تعداد افراد شاغل در استرالیا بدست بیاورید از لینک " آمار استخدام" برای استرالیا استفاده کنید.

شهرهای ویکتوریا
مرکز ویکتوریا، شهر بزرگ ملبورن است که دومین شهر استرالیا به حساب می‌آید. از دیگر شهرهای مهم این ایالت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بالارت
 • بندیگو
 • شهر لاتروب
 • بنالا
گردشگاهها
 • صخره‌های دوازده حوّاری
 • جزیره فیلیپ
 • راه بزرگ اقیانوسی
 • دره یارا

 
 
 
 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه سایت , می توانید از آخرین اخبار استرالیا آگاه شوید.

نام:


ایمیل:تماس با ما

دفتر ایران: نشانی: تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر، برج نگار، طبقه 8، واحد 6
تلفن(تهران) : 88641517
تلفن(تهران) : 88641518
تلفن(تهران) : 88641519

نشانی استرالیا: PO Box 6620, GCMC, QLD, 9726, Australia

دفتر مالزی: کوالالامپور، روبروی درب شمالی مرکز خرید Mid Valley، ساختمان اداری نورت پوینت، طبقه 7، واحد 5
موبایل:0162616460
تلفن: 95 111 220 3 60+
تلفن: 96 211 220 3 60+

به MYC Enterprises امتیاز دهید :